5/03/2018

Kolejny weekend z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Obedience już za nami. Tym razem zmagaliśmy się na dwudniowych zawodach dla klasy trzeciej, zorganizowanych przez Klub Owczarka Belgijskiego. Na start stawili się: Joanna Hewelt i Tough, Joanna Hewelt i Dobby oraz Monika Krella i Berek.

Sobotnie zmagania, sędziowane przez pana Słoniewicza, zakończyły się podwójnym miejscem na podium dla Asi. Pierwszą lokatę zdobył Tough, uzyskując 276,5 pkt i ocenę doskonałą, natomiast miejsce trzecie Dobby – 254,5 pkt, ocena bardzo dobra. Nasz klubowy golden – Berek wywalczył tego dnia 241 pkt i ocenę bardzo dobrą.

Niedziela zakończyła się drugim miejscem Taflona (275,5 pkt), czwartym Berka (271,5 pkt) i ósmym Dobbisia (220 pkt).  Takie noty przyznała naszym zawodnikom niemiecka sędzina pani Gerlinde Dobler.

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658