21/07/2015

Wakacje przyniosły nam nie tylko liczne wyjazdy pod znakiem obedience, ale przede wszystkim powiększenie składu naszego klubu! Do nafalowej załogi dołączyła Kamila Burek z dwoma „szopami” – Helą i Wojakiem oraz maliniakiem Hugo. Grono psich zawodników powiększyło się również o przyszłego, czarnego konia naszej drużyny – kilkumiesięcznego Enoxa, którego przewodniczką jest nasza klubowiczka Alicja Buzikiewicz.

Hela (Australian Cattle Dog) to blisko 6-letnia suczka pochodząca z Czech. Z założenia miała być psem do towarzystwa. Od szczeniaka odznaczała się ogromnym apetytem oraz wielką pasją do zabawy. Absorbująca, aktywna i zmotywowana wymuszała, aby coś wspólnie robić. W wieku 10 miesięcy zaczęła okazjonalnie trenować obronę i posłuszeństwo. Nieco później przyszedł czas na ślad sportowy. Jednak od 3 lat to obedience stało się głównym sportem Heleny i w lipcu 2015 zadebiutowała w klasie trzeciej.

Drugi klubowy ACD to Wojak – syn Heli. Jak mówi Kamila, to sprytny, zdolny diabełek tasmański i kolejne wyzwanie dla swojej przewodniczki.

Hugo to dwuletni, wesoły Owczarek Belgijski Malinois, podobnie jak Hela urodzony w Czechach. Z jednej strony od szczeniaka niezwykle słodki i kochany, z drugiej – przeciętnie zmotywowany, stanowił spore sportowe wyzwanie dla swojej przewodniczki. Obecnie robi jednak nieustanne postępy i przygotowuje się do startów w obedience w klasie pierwszej. Drugim sportem Hugo jest IPO. 

Enox – szczenię, które od samego początku poprzeczkę miało postawiono wysoko – tak wysoko, jak wysoki był nasz wyjątkowy Sayco. Maluch przyjechał prosto z Niemiec i z niemiecką precyzją wpasowuje się w ideał owczarka niemieckiego. Jego charakterystyczna cecha to wiecznie poważna mina… choć niekiedy bywa jeszcze szczeniakiem. Zapowiada się też na wysokiego psa – być może dogoni wzrostem czarnego konika Sayco.

nowi zawodnicy na fali