Posted by admin
Kwiecień - 4 - 2017

Po długim i wycieńczającym okresie kwalifikacji do Mistrzostw Świata Obedience, trójkowicze wzięli zasłużony urlop i skupili się na regeneracji sił i planowaniu przygotowań do kolejnych startów. Mimo to, w Pucharowych zawodach obedience we Wrocławiu, sędziowanych przez Jacka Lewkowicza, nie mogło zabraknąć Na Falowych zawodników.

W sobotę 1 kwietnia 2017 r. w klasie drugiej zmierzyło się trzech naszych reprezentantów. Starty na ocenę bardzo dobrą zaliczyli Ewa i Pojke – lokata 4/13 (debiut w dwójkach) oraz Gosia i Weezy – lokata 5/13. Lokatę siódmą zajęła z kolei, powracająca do formy, Zaksa, dla której były to pierwsze zawody od czasu urodzenia szczeniaków.

W niedzielę w klasie 1 walczyły nasze klubowe tollery. Tym razem szczęście dopisało Gosi i Spockowi, który uzyskali ocenę doskonałą, miejsce pierwsze na 22 startujące zespoły oraz awans do klasy 2.

Posted by admin
Marzec - 15 - 2017

Dwudniowe zawody obedience w Grębiszewie (11-12 marca 2017) na stałe wpisały się w kalendarz startów drużyny Na Fali. Był to nie tylko sprawdzian umiejętności naszych psów, ale przede wszystkim ostatnie zawody kwalifikacyjne przed Mistrzostwami Świata Obedience 2017.

W klasie 3 wystartowali wszyscy liczący się zawodnicy, w tym stały skład naszych „trójkowiczów”. Doskonałą formę zaprezentowali: Tough – zwycięzca pierwszego dnia i zdobywca srebrnego medalu dnia kolejnego (294,5 pkt – lokata 1/10 oraz 286,5 pkt, lokata 2/11), Dobby (277 pkt – lokata 3/10 oraz 248 pkt – lokata 6/11) oraz Berek (260,5 pkt – lokata 7/10 oraz 256 pkt – lokata 5/11). Bardzo dobre występy zaliczyli również: Hela (232,5 pkt; 228 pkt), Zoom (223 pkt; 208 pkt) oraz Tinker (140 pkt; 182,5).

Nieco mniej szczęścia do not mieli nasi pozostali reprezentanci: Smok, Spock i Runa występujący w klasie 1 oraz Rysiu i Weezy w klasie 2. Każdy z zawodników dał jednak z siebie wszystko, a występy niektórych okraszane były nawet gromkimi brawami publiczności 🙂

Zawody w Grębiszewie zakończyły długi okres kwalifikacji do zbliżających się Mistrzostw Świata. Ogromnie cieszy nas fakt, że Na Fali znalazło się na wysokich miejscach w rankingu punktowym kwalifikacji i ma realne szanse na wyjazd do Belgii!!!

Posted by admin
Luty - 15 - 2017

Otwieramy zapisy na nową edycję kursu Obedience! To doskonała okazja, by prawidłowo zacząć pracę ze swoim psem lub rozwinąć relacje i umiejętności. Chcesz sprawdzić, czy obi to dyscyplina dla Ciebie i Twojego psa, zbudować dobre fundamenty, motywację i komunikację pod inne dyscypliny sportowe? Zapraszamy!

plakat

Posted by admin
Luty - 6 - 2017

Za nami kolejne zawody i kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2017. Tym razem Klubowicze Na Fali stawili się na start w Rumiance niedaleko Grodziska Mazowieckiego na dwudniowych zawodach zorganizowanych przez ZKwP Oddział Warszawa.

W sobotę 4 lutego 2017 zawody sędziowała Vladislava Akimova. Tego dnia największą radość sprawiło nam kolejne, szóste z rzędu (!), zwycięstwo Joanny Hewelt i Taflona, którzy w klasie trzeciej zdobyli ocenę doskonałą i 289,5 pkt. Doskonali byli też Monika Krella i Berek z liczbą 273,5 pkt i lokatą 5/9 psów. Ocenę bardzo dobrą z 242 punktami wywalczyły Kamila Burek i Hela, a ocenę dobrą – Joana Hewelt i Dobby (225 pkt).

Dużą radość sprawiły nam też starty w klasie 1. Na trzecim miejscu podium stanęli bowiem Ewa Kiryk i Pojke z 285 punktami, co dało im kolejną ocenę doskonałą. Dobry występ mają za sobą również Aleksandra Szwiec i Runa ze 194 punktami i oceną dobrą.

W niedzielę 5 lutego 2017, pod bacznym okiem sędziny Iriny Popyonoka, miejsce drugie w klasie 3 zajęli Monika Krella i Berek (286 pkt, ocena doskonała). Tuż za podium uplasowali się Joanna Hewelt i Tough (276 pkt, ocena doskonała), na miejscu szóstym Kamila Burek i Hela (258 pkt, ocena doskonała), a na pozycji siódmej Joanna Hewelt i Dobby (247 pkt, ocena bardzo dobra).

W klasie pierwszej pojawiło się dwóch naszych reprezentantów – Ewa Kiryk i Pojke uzyskali 228,5 pkt i ocenę bardzo dobrą, a Aleksandra Szwiec i Runa ze 222,5 pkt i oceną dobrą.

Gratulujemy!

Posted by admin
Styczeń - 17 - 2017

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nowy team, który dołączył do naszej Na Falowej drużyny. Oto Olga Kasperek i labradorka Tinkerbell.

Przygoda tego duetu z obedience zaczęła się bardzo niewinnie: „Traktując ten sport kynologiczny jako ciekawostkę, wykorzystywałam fundamenty pracy do budowania więzi z Tinkerką” – wspomina Olga – „W związku z tym, że dobrze nam szło i obu sprawiało to wielką frajdę, w 2014 roku postanowiłam wystartować po raz pierwszy w zawodach. Pierwsze starty zdecydowanie nie były mistrzowskimi wykonaniami, ale radocha z nich płynąca wystarczyła do dalszych treningów”. Tym sposobem w styczniu 2017 roku Tinkerka jako pierwszy polski labrador wystartowała w 3 klasie obedience! Cechą przewodnią tego zgranego duetu jest, jak mówi Olga: „mały nieogar i wesołe hopsanie, bo nikt nie mówił, że obi musi być nudne!”.

Tinker

Posted by admin
Styczeń - 17 - 2017

Miniony, iście zimowy weekend upłynął nam w gorącej atmosferze zawodów RAUKI Obedience Winter Cup 2017. Przez dwa dni, w prawdziwe komfortowych warunkach (zadaszona, ogrzewana hala ze sztuczną nawierzchnią), zmagaliśmy się w roli zawodników i organizatorów jednocześnie. Nasi reprezentanci wystartowali w każdej z klas, zdobywając bardzo dobre punkty u belgijskiego sędziego Rudy Cattrysse i niejednokrotnie stając na podium!

W  klasie 3 niepokonani okazali się Joanna Hewelt oraz Tough i Dobby, którzy we wszystkich startach zdobyli ocenę doskonałą i miejsce na pudle: Taflon dwa razy pierwsze miejsce (sobota – 281 pkt, niedziela – 282,5 pkt), Dobbiś dwa razy miejsce trzecie (sobota – 272,5 pkt, niedziela – 275,5 pkt). Pozostali trójkowicze uzyskali: Magdalena Stodułko i Zoomek 253,5 pkt (niedziela – start treningowy i nagroda dla najlepszego od końca ;)), Monika Krella i Berek: 222 pkt oraz 222,5 pkt, Olga Kasperek i Tinkerbell: 220 pkt i 204,5 pkt (debiut w klasie 3). W najwyższej klasie obi przypadło nam też kilka nagród dodatkowych: Berka uhonorowano za najlepszą dzidę zawodów, Taflona doceniono za wybitną kreatywność, Dobbisia wyróżniono za najlepsze chodzenie, a Monikę i Berka mianowano najbardziej zgranym duetem. Z kolei Tinkerbell okrzyknięto najweselszym psem zawodów oraz psem publiczności klasy trzeciej.

W klasie 1 startowało pięciu naszych reprezentantów. Pierwsze miejsce zajął bezkonkurencyjny, zaledwie 15-miesięczny Pojke. Ze swoją przewodniczką Ewą Kiryk uzyskali 299/320 pkt, ocenę doskonałą, lokatę 1 na 19 startujących psów oraz awans do klasy 2. Miejsce trzecie, z oceną doskonałą i 277 pkt, przypadło Małgorzacie Prażanowskiej i Spock’owi. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Aleksandra Szwiec i pięknie pracująca Runa (241,5 pkt), Alicja Buzikiewicz i Enox (214 pkt) oraz Anna Kalinowska i Smok (200,5 pkt). Szczególne nagrody przypadły Runie, czyli największemu psu w klasie oraz Pojke za najlepszy kwadrat i najbardziej zgrany team.

W klasie 2 pokazali się Małgorzata Prażanowska i Weezy (210,5 pkt) oraz Anna Orłowska i Rysiu (157,5 pkt). Chociaż nie udało się uzyskać not doskonałych, tollery zdobyły nagrody specjalne: Rysiu – dla ulubieńca publiczności, najbardziej kreatywnego psa oraz najlepszego od końca, a Weezy – dla najstarszego i najweselszego psa w klasie.

RAUKI Obedience Winter Cup 2017 był pod wieloma względami rekordowym i przełomowym wydarzeniem. Po raz pierwszy zawody obedience zostały zorganizowane pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni.

Dzięki wielu wspaniałym Sponsorom, mogliśmy obdarować zawodników przeszło 600 upominkami. Dzięki RAUKI, VetExpert, pik-pik.pl, Pokusa, Beco Pets Polska i Good Team Kennel, przyznaliśmy wraz z Sędzią, 46 nagród specjalnych.

Nad płynną organizacją wydarzenia pracowało aż 17 osób!

W trosce o kibiców, którzy mogli być z nami tylko duchem, uruchomiliśmy live stream oraz możliwość śledzenia wyników on-line.

Ponadto, idąc z duchem czasu, stworzyliśmy i przetestowaliśmy elektroniczne narzędzie do automatycznego zliczania punktacji, generowania kart ocen oraz protokołów. Dzięki temu byliśmy zawsze na czas.

W imieniu ZKwP Oddział Gdynia oraz całego Klubu Na Fali bardzo dziękujemy za wszystkie słowa uznania i obiecujemy, że następne zawody będą jeszcze lepsze!

Posted by admin
Listopad - 20 - 2016

W sobotę 19 listopada 2016 r. w słowackiej Betlanovce nasza klubowiczka – Klaudia Szymańska zajęła dwa pierwsze miejsca podczas zawodów „Halové preteky Obedience”!

Za Klaudią dwa, perfekcyjne występy w dwóch klasach obedience. W klasie 1 debiutowała Keen, zdobywając 301 punktów, ocenę doskonałą i pierwsze miejsce na dziewięciu zawodników. W klasie 2 startowała Nasty, która uzyskała 285,5 punkta, ocenę doskonałą i pierwszą lokatę na cztery psy. Brawa dla dziewczyn!

 

Posted by admin
Listopad - 7 - 2016

Miniony weekend 5-6 listopada 2016 upłynął pod hasłem kolejnych kwalifikacji do Mistrzostw Świata Obedience 2017. Klubowicze Na Fali stawili się tym razem w Warszawie, aby pod okiem hiszpańskiego sędziego Gonzalo Figueroa Counago walczyć o jak najlepsze wyniki i wymarzony bilet do Belgii.

W klasie 3 wystartowało pięciu naszych zawodników: Monika i Berek (222,5 pkt – lokata 5), Joanna i Dobby (207 pkt – lokalta 7), Magdalena i Zoom (177 pkt – lokata 9) oraz Kamila i Hela (142 pkt – lokata 10). Najbardziej dumni jesteśmy z wyniku Joanny Hewelt i Tough’a, którzy uzyskali 280,5 pkt i najwyższe miejsce na podium. To już trzecie z rzędu zwycięstwo tego duetu i trzecia z kolei ocena doskonała!!! Gratulacje! 🙂

Posted by admin
Październik - 17 - 2016

W połowie października w mazowieckim Grębiszewie odbyły się zawody obedience połączone z Otwartymi Mistrzostwami Polski Obedience Owczarków Belgijskich. Dwudniowe zmagania sędziowane były przez Stanisława Paska oraz Lucie Gabrielova, która sędziować będzie przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Obedience.

W klasie 3 po raz kolejny niezwyciężony okazał się duet Joanna Hewelt i Tending Tough, którzy z liczbą 284,5 pkt uzyskali ocenę doskonałą i pierwszą lokatę! Zasłużoną, doskonałą ocenę wywalczyli również Monika Krella i Berek – zdobyte 266 pkt zagwarantowało wysokie, 4 miejsce! Bardzo dobre występy mają też na swoim koncie Joanna Hewelt i Dobby (252 pkt – 7 lokata) oraz Magdalena Stodułko i Zoom (234,5 pkt – 10 miejsce).

W klasie 1 wystartował natomiast jeden z naszych najmłodszych klubowiczy – Pojke, który ze swoją przewodniczką Ewą pochwalić mogą się 248 pkt i oceną bardzo dobrą.

Joanna i Tough

Monika i Berek

Posted by admin
Październik - 10 - 2016

Za nami Pucharowe Zawody Obedience Wrocław 2016 oraz pierwsze Mistrzostwa Polski Retrieverów, oba sędziowane przez Christiana Steinlechnera z Austrii. Mimo że nie dla wszystkich klubowiczów były to szczęśliwe zawody, Na Fali zawojowało najważniejszą, trzecią klasę obedience. Joanna Hewelt i Tough zajęli pierwsze miejsce na podium, uzyskując 286,5 punkta. Miejsce szóste przypadło Joannie i Dobbisiowi, dziesiąte Monice i Berkowi, a jedenaste Magdalenie i Zoomowi. Tym samym Berek został pierwszym w historii Mistrzem Polski Retrieverów w klasie 3!

Tough

Dobby

Berek

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658