Posted by admin
Sierpień - 4 - 2019

Lato w pełni, obediencowe obozy idą pełną parą. My tymczasem wspominamy nasz klubowy, wyjątkowy Na Fali Obedience Camp prowadzony przez dwie wspaniałe zawodniczki: Anna Scelsa (Włochy) i Riitta Kivimäki (Finlandia).

Poza treningami obedience, dzieliliśmy się pasją innych psich sportów, które uprawiamy. Było więc tropienie sportowe, SAR, nosework, dummy. Krótko mówiąc: działo się!

A już 12 sierpnia rozpoczną się obozy obedience prowadzone przez nasze instruktorki: Joannę Hewelt i Magdalenę Stodułko. Jeśli jesteście zainteresowani, sprawdźcie stronę wydarzenia na Facebooku: Obedience Summer Camp 2019

Posted by admin
Lipiec - 16 - 2019

Christa Enquist to guru szkoleniowe wielu zawodników. Jak co roku jesienią przyjeżdża do Trójmiasta na treningi w klubie Na Fali.

28 listopada 2019 r. istnieje możliwość wykupienia indywidualnych sesji szkoleniowych w godzinach 17:00 – 19:00.

Treningi odbędą się na dużej, ogrzewanej hali piłkarskiej.

Koszt: 20 minut sesji – 350 zł
Obserwatorzy: 100 zł

Zapisy na maila: nafaliobi@gmail.com
Wydarzenie na Facebooku: kliknij tutaj

Posted by admin
Lipiec - 10 - 2019

Emocje po Mistrzostwach Świata Obedience 2019 już opadły. Były to dni pełne emocji, nieoczekiwanych zwrotów akcji, a przede wszystkim wspaniałe, sportowe widowisko z najlepszymi psami w roli głównej.

Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko!

Monika Krella i Berek pokazali, jak trzymać wysoką formę kolejny rok z rzędu, jak być zgranym zespołem i przekraczać własne granice.

Klaudia Szymańska i Keen udowodniły, jak wielki tkwi w nich potencjał. Tę parę na pewno zobaczymy wkrótce na kolejnych Mistrzostwach Świata!

Nasza największa duma to start Joanny Hewelt i Pana Taflona. Ten duet udowodnił swoją pozycję w czołówce światowego obedience, zajmując w finale 7 miejsce z 260,5 pkt oraz oceną doskonałą.

Pękamy z dumy!!!

Posted by admin
Maj - 22 - 2019

To już oficjalne! Trójka Klubowiczy Na Fali pojedzie na Mistrzostwach Świata Obedience 2019!

Główna Komisja Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polce oficjalnie powołała reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata Obedience 2019, które odbędą się Czechach. W skład drużyny weszły: Joanna Hewelt i Tough, Monika Krella i Berek oraz Klaudia Szymańska i Keen.

Przygotowania do Mistrzostw idą pełną parą. Trzymamy kciuki za starty Na Fali!

Posted by admin
Marzec - 17 - 2019

Na Fali wygrali, czyli wspaniałe wieści z Zawodów Obedience w Bronkowie!

Zawody Obedience w Bronkowie (16-17 marca 2019) okazały się niezwykle udane dla klubowiczy Na Fali. Nasi zawodnicy zostali wysoko ocenieni przez duńskiego sędziego Mads Grønbæk-Møller i stanęli na czołowych miejscach podium.

W klasie 3 miejsce pierwsze i ocenę doskonałą uzyskali Monika Krella i Berek. Tuż za nią, na drugiej lokacie, uplasowała się Klaudia Szymańska i Keen (również z oceną doskonałą).

W klasie 2 drugie miejsce podium wywalczyła Olga Kasperek i Taika, uzyskując ocenę doskonałą. Był to debiut dziewczyn w klasie 2 zakończony pięknym awansem do klasy 3!

Posted by admin
Luty - 16 - 2019

Zawody obedience w Rumiance były kolejnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Obedience 2019. Na kwalifikacjach nie mogło więc zabraknąć zawodników Na Fali, walczących o nominację do drużyny narodowej. W klasie trzeciej oglądać można było Berka, Keen, Tough i Zooma.

W niedzielę 10 lutego nasi zawodnicy walczyli o punkty pod okiem estońskiej sędziny pani Svetlany Zolotnikovej. Pierwsze miejsce i ocenę doskonałą zdobyli Joanna Hewelt i Taflon, prezentujący równą, wysoką formę. Kolejne oceny doskonałe przypadły Monice i Berkowi (lokata 7) oraz Klaudii i Keen (lokata 8). Brawo!

Posted by admin
Styczeń - 13 - 2019

NA FALI Obedience Cup 2019 (12-13 stycznia) już za nami! Był to weekend pełen dobrych startów, świetnych zawodników i doskonałych psów. Dla nas – klubowiczy Na Fali – to zawsze duże wyzwanie: pomagać w organizacji zawodów, startować, kibicować i jednocześnie wspierać naszych zawodników. Poza ogromną satysfakcją z dobrze przygotowanych zawodów, cieszą nas wspaniałe wyniki naszych zawodników! Zajęliśmy pierwsze miejsca w trzech z czterech rozgrywanych klas (w klasie 0 nie wystawiliśmy naszego reprezentanta 😉 ).

W sobotę, w klasie 3, pierwszą lokatę zdobyli Joanna Hewelt i Taflon z 293,5 pkt i oceną doskonałą, potwierdzając dobrą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Obedience 2019.

Na najwyższym miejscu podium w klasie 2 stanęła Anna Orłowska i Rysiu z oceną doskonałą (259 pkt) i awansem do klasy 3. Miejsce trzecie przypadło natomiast Magdalenie Stodułko i debiutującemu w tej klasie Shotowi.

W rozgrywanej w niedzielę klasie 1 bezkonkurencyjne były Olga Kasperek i Taika – miejsce 1, ocena doskonała (298 pkt) i awans do klasy 2!

Naszym zawodnikom przypadły też dodatkowe nagrody i tytuły:
– Magdalena Stodułko uzyskała dwa wyróżnienia za najlepszy aport w klasie 3 (Zoom) i klasie 2 (Shot).
– Najlepszy kwadrat klasy 3 oraz najlepszy team dnia to tytuły przyznane Monice Krelli i Berkowi.
– W klasie 2 nagrodę za najlepszy kwadrat otrzymali Anna Orłowska i Rysiu.

Gratulujemy! 🙂

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 3

 

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 2

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 1

Posted by admin
Styczeń - 2 - 2019

Poznajcie naszego najmłodszego adepta obedience i przyszłego zawodnika Na Fali. Oto Gingerbell Venom, nazwany na cześć najszybszego auta świata, a może antybohatera świata Marvela.

W chwili kiedy spotkał się ze swoją przyszłą przewodniczką, Joanną Hewelt, stwierdził że będzie jej pieskiem. I tak się stało. Jest niezwykle wpatrzony w swojego człowieka, odważny i wesolutki. Swoją słodkością oczarowuje każdego, kogo spotka na swojej drodze. Na swoich pierwszych treningach dał się poznać jako bardzo mądrutki i szybki piesek. Mocno stara się dorównać do swoich nowych, najlepszych kumpli – Dobisia i Taflona.

Trzymamy kciuki za naszego nowego klubowicza!

Border Collie Gingerbell Venom

Zdjęcie: Nancy Pinamonti

Posted by admin
Grudzień - 3 - 2018

Koniec roku to czas tradycyjnego zgrupowania Na Fali. Tym razem dwa intensywne dni spędziliśmy na seminarium obedience z Christą Enqvist z Finlandii. Ćwiczyliśmy detale, prędkości, technikę, dynamikę – nie mogło być lepiej!

seminarium obedience z christą enqvist

Posted by admin
Październik - 8 - 2018

Zawody obedience we Wrocławiu przyniosły nam nie tylko podia w klasie 2 i 3, ale przede wszystkim tytuły Mistrzów Polski Obedience Retrieverów 2018. I tak:

🏅Berek – Mistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 3)
🏅Weezy – Wicemistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 2)
🏅 Rysiu – II Wicemistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 2)

mistrzostwa-polski-obedience-retrieverow

Zdjęcie: Olek Urbański

 

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658