Posted by admin
Marzec - 15 - 2017

Dwudniowe zawody obedience w Grębiszewie (11-12 marca 2017) na stałe wpisały się w kalendarz startów drużyny Na Fali. Był to nie tylko sprawdzian umiejętności naszych psów, ale przede wszystkim ostatnie zawody kwalifikacyjne przed Mistrzostwami Świata Obedience 2017.

W klasie 3 wystartowali wszyscy liczący się zawodnicy, w tym stały skład naszych „trójkowiczów”. Doskonałą formę zaprezentowali: Tough – zwycięzca pierwszego dnia i zdobywca srebrnego medalu dnia kolejnego (294,5 pkt – lokata 1/10 oraz 286,5 pkt, lokata 2/11), Dobby (277 pkt – lokata 3/10 oraz 248 pkt – lokata 6/11) oraz Berek (260,5 pkt – lokata 7/10 oraz 256 pkt – lokata 5/11). Bardzo dobre występy zaliczyli również: Hela (232,5 pkt; 228 pkt), Zoom (223 pkt; 208 pkt) oraz Tinker (140 pkt; 182,5).

Nieco mniej szczęścia do not mieli nasi pozostali reprezentanci: Smok, Spock i Runa występujący w klasie 1 oraz Rysiu i Weezy w klasie 2. Każdy z zawodników dał jednak z siebie wszystko, a występy niektórych okraszane były nawet gromkimi brawami publiczności 🙂

Zawody w Grębiszewie zakończyły długi okres kwalifikacji do zbliżających się Mistrzostw Świata. Ogromnie cieszy nas fakt, że Na Fali znalazło się na wysokich miejscach w rankingu punktowym kwalifikacji i ma realne szanse na wyjazd do Belgii!!!

Posted by admin
Luty - 15 - 2017

Otwieramy zapisy na nową edycję kursu Obedience! To doskonała okazja, by prawidłowo zacząć pracę ze swoim psem lub rozwinąć relacje i umiejętności. Chcesz sprawdzić, czy obi to dyscyplina dla Ciebie i Twojego psa, zbudować dobre fundamenty, motywację i komunikację pod inne dyscypliny sportowe? Zapraszamy!

plakat

Posted by admin
Luty - 6 - 2017

Za nami kolejne zawody i kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2017. Tym razem Klubowicze Na Fali stawili się na start w Rumiance niedaleko Grodziska Mazowieckiego na dwudniowych zawodach zorganizowanych przez ZKwP Oddział Warszawa.

W sobotę 4 lutego 2017 zawody sędziowała Vladislava Akimova. Tego dnia największą radość sprawiło nam kolejne, szóste z rzędu (!), zwycięstwo Joanny Hewelt i Taflona, którzy w klasie trzeciej zdobyli ocenę doskonałą i 289,5 pkt. Doskonali byli też Monika Krella i Berek z liczbą 273,5 pkt i lokatą 5/9 psów. Ocenę bardzo dobrą z 242 punktami wywalczyły Kamila Burek i Hela, a ocenę dobrą – Joana Hewelt i Dobby (225 pkt).

Dużą radość sprawiły nam też starty w klasie 1. Na trzecim miejscu podium stanęli bowiem Ewa Kiryk i Pojke z 285 punktami, co dało im kolejną ocenę doskonałą. Dobry występ mają za sobą również Aleksandra Szwiec i Runa ze 194 punktami i oceną dobrą.

W niedzielę 5 lutego 2017, pod bacznym okiem sędziny Iriny Popyonoka, miejsce drugie w klasie 3 zajęli Monika Krella i Berek (286 pkt, ocena doskonała). Tuż za podium uplasowali się Joanna Hewelt i Tough (276 pkt, ocena doskonała), na miejscu szóstym Kamila Burek i Hela (258 pkt, ocena doskonała), a na pozycji siódmej Joanna Hewelt i Dobby (247 pkt, ocena bardzo dobra).

W klasie pierwszej pojawiło się dwóch naszych reprezentantów – Ewa Kiryk i Pojke uzyskali 228,5 pkt i ocenę bardzo dobrą, a Aleksandra Szwiec i Runa ze 222,5 pkt i oceną dobrą.

Gratulujemy!

Posted by admin
Styczeń - 17 - 2017

Z wielką przyjemnością przedstawiamy nowy team, który dołączył do naszej Na Falowej drużyny. Oto Olga Kasperek i labradorka Tinkerbell.

Przygoda tego duetu z obedience zaczęła się bardzo niewinnie: „Traktując ten sport kynologiczny jako ciekawostkę, wykorzystywałam fundamenty pracy do budowania więzi z Tinkerką” – wspomina Olga – „W związku z tym, że dobrze nam szło i obu sprawiało to wielką frajdę, w 2014 roku postanowiłam wystartować po raz pierwszy w zawodach. Pierwsze starty zdecydowanie nie były mistrzowskimi wykonaniami, ale radocha z nich płynąca wystarczyła do dalszych treningów”. Tym sposobem w styczniu 2017 roku Tinkerka jako pierwszy polski labrador wystartowała w 3 klasie obedience! Cechą przewodnią tego zgranego duetu jest, jak mówi Olga: „mały nieogar i wesołe hopsanie, bo nikt nie mówił, że obi musi być nudne!”.

Tinker

Posted by admin
Styczeń - 17 - 2017

Miniony, iście zimowy weekend upłynął nam w gorącej atmosferze zawodów RAUKI Obedience Winter Cup 2017. Przez dwa dni, w prawdziwe komfortowych warunkach (zadaszona, ogrzewana hala ze sztuczną nawierzchnią), zmagaliśmy się w roli zawodników i organizatorów jednocześnie. Nasi reprezentanci wystartowali w każdej z klas, zdobywając bardzo dobre punkty u belgijskiego sędziego Rudy Cattrysse i niejednokrotnie stając na podium!

W  klasie 3 niepokonani okazali się Joanna Hewelt oraz Tough i Dobby, którzy we wszystkich startach zdobyli ocenę doskonałą i miejsce na pudle: Taflon dwa razy pierwsze miejsce (sobota – 281 pkt, niedziela – 282,5 pkt), Dobbiś dwa razy miejsce trzecie (sobota – 272,5 pkt, niedziela – 275,5 pkt). Pozostali trójkowicze uzyskali: Magdalena Stodułko i Zoomek 253,5 pkt (niedziela – start treningowy i nagroda dla najlepszego od końca ;)), Monika Krella i Berek: 222 pkt oraz 222,5 pkt, Olga Kasperek i Tinkerbell: 220 pkt i 204,5 pkt (debiut w klasie 3). W najwyższej klasie obi przypadło nam też kilka nagród dodatkowych: Berka uhonorowano za najlepszą dzidę zawodów, Taflona doceniono za wybitną kreatywność, Dobbisia wyróżniono za najlepsze chodzenie, a Monikę i Berka mianowano najbardziej zgranym duetem. Z kolei Tinkerbell okrzyknięto najweselszym psem zawodów oraz psem publiczności klasy trzeciej.

W klasie 1 startowało pięciu naszych reprezentantów. Pierwsze miejsce zajął bezkonkurencyjny, zaledwie 15-miesięczny Pojke. Ze swoją przewodniczką Ewą Kiryk uzyskali 299/320 pkt, ocenę doskonałą, lokatę 1 na 19 startujących psów oraz awans do klasy 2. Miejsce trzecie, z oceną doskonałą i 277 pkt, przypadło Małgorzacie Prażanowskiej i Spock’owi. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Aleksandra Szwiec i pięknie pracująca Runa (241,5 pkt), Alicja Buzikiewicz i Enox (214 pkt) oraz Anna Kalinowska i Smok (200,5 pkt). Szczególne nagrody przypadły Runie, czyli największemu psu w klasie oraz Pojke za najlepszy kwadrat i najbardziej zgrany team.

W klasie 2 pokazali się Małgorzata Prażanowska i Weezy (210,5 pkt) oraz Anna Orłowska i Rysiu (157,5 pkt). Chociaż nie udało się uzyskać not doskonałych, tollery zdobyły nagrody specjalne: Rysiu – dla ulubieńca publiczności, najbardziej kreatywnego psa oraz najlepszego od końca, a Weezy – dla najstarszego i najweselszego psa w klasie.

RAUKI Obedience Winter Cup 2017 był pod wieloma względami rekordowym i przełomowym wydarzeniem. Po raz pierwszy zawody obedience zostały zorganizowane pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni.

Dzięki wielu wspaniałym Sponsorom, mogliśmy obdarować zawodników przeszło 600 upominkami. Dzięki RAUKI, VetExpert, pik-pik.pl, Pokusa, Beco Pets Polska i Good Team Kennel, przyznaliśmy wraz z Sędzią, 46 nagród specjalnych.

Nad płynną organizacją wydarzenia pracowało aż 17 osób!

W trosce o kibiców, którzy mogli być z nami tylko duchem, uruchomiliśmy live stream oraz możliwość śledzenia wyników on-line.

Ponadto, idąc z duchem czasu, stworzyliśmy i przetestowaliśmy elektroniczne narzędzie do automatycznego zliczania punktacji, generowania kart ocen oraz protokołów. Dzięki temu byliśmy zawsze na czas.

W imieniu ZKwP Oddział Gdynia oraz całego Klubu Na Fali bardzo dziękujemy za wszystkie słowa uznania i obiecujemy, że następne zawody będą jeszcze lepsze!

Posted by admin
Listopad - 20 - 2016

W sobotę 19 listopada 2016 r. w słowackiej Betlanovce nasza klubowiczka – Klaudia Szymańska zajęła dwa pierwsze miejsca podczas zawodów „Halové preteky Obedience”!

Za Klaudią dwa, perfekcyjne występy w dwóch klasach obedience. W klasie 1 debiutowała Keen, zdobywając 301 punktów, ocenę doskonałą i pierwsze miejsce na dziewięciu zawodników. W klasie 2 startowała Nasty, która uzyskała 285,5 punkta, ocenę doskonałą i pierwszą lokatę na cztery psy. Brawa dla dziewczyn!

 

Posted by admin
Listopad - 7 - 2016

Miniony weekend 5-6 listopada 2016 upłynął pod hasłem kolejnych kwalifikacji do Mistrzostw Świata Obedience 2017. Klubowicze Na Fali stawili się tym razem w Warszawie, aby pod okiem hiszpańskiego sędziego Gonzalo Figueroa Counago walczyć o jak najlepsze wyniki i wymarzony bilet do Belgii.

W klasie 3 wystartowało pięciu naszych zawodników: Monika i Berek (222,5 pkt – lokata 5), Joanna i Dobby (207 pkt – lokalta 7), Magdalena i Zoom (177 pkt – lokata 9) oraz Kamila i Hela (142 pkt – lokata 10). Najbardziej dumni jesteśmy z wyniku Joanny Hewelt i Tough’a, którzy uzyskali 280,5 pkt i najwyższe miejsce na podium. To już trzecie z rzędu zwycięstwo tego duetu i trzecia z kolei ocena doskonała!!! Gratulacje! 🙂

Posted by admin
Październik - 17 - 2016

W połowie października w mazowieckim Grębiszewie odbyły się zawody obedience połączone z Otwartymi Mistrzostwami Polski Obedience Owczarków Belgijskich. Dwudniowe zmagania sędziowane były przez Stanisława Paska oraz Lucie Gabrielova, która sędziować będzie przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Obedience.

W klasie 3 po raz kolejny niezwyciężony okazał się duet Joanna Hewelt i Tending Tough, którzy z liczbą 284,5 pkt uzyskali ocenę doskonałą i pierwszą lokatę! Zasłużoną, doskonałą ocenę wywalczyli również Monika Krella i Berek – zdobyte 266 pkt zagwarantowało wysokie, 4 miejsce! Bardzo dobre występy mają też na swoim koncie Joanna Hewelt i Dobby (252 pkt – 7 lokata) oraz Magdalena Stodułko i Zoom (234,5 pkt – 10 miejsce).

W klasie 1 wystartował natomiast jeden z naszych najmłodszych klubowiczy – Pojke, który ze swoją przewodniczką Ewą pochwalić mogą się 248 pkt i oceną bardzo dobrą.

Joanna i Tough

Monika i Berek

Posted by admin
Październik - 10 - 2016

Za nami Pucharowe Zawody Obedience Wrocław 2016 oraz pierwsze Mistrzostwa Polski Retrieverów, oba sędziowane przez Christiana Steinlechnera z Austrii. Mimo że nie dla wszystkich klubowiczów były to szczęśliwe zawody, Na Fali zawojowało najważniejszą, trzecią klasę obedience. Joanna Hewelt i Tough zajęli pierwsze miejsce na podium, uzyskując 286,5 punkta. Miejsce szóste przypadło Joannie i Dobbisiowi, dziesiąte Monice i Berkowi, a jedenaste Magdalenie i Zoomowi. Tym samym Berek został pierwszym w historii Mistrzem Polski Retrieverów w klasie 3!

Tough

Dobby

Berek

Posted by admin
Sierpień - 26 - 2016

20 sierpnia 2016 r. w Sopocie odbyły się zawody sędziowane przez panią Katarzynę Drobik-Michalską, zaliczane do Pucharu Polski Obedience. Oczywiście nie zabrakło tam i naszych zawodników. W klasie 0 wystartowały Ola z Runą (82 pkt) i Alicja z Enoxem (88 pkt), zdobywając oceny doskonałe i pewne awanse do klasy 1. Z kolei w klasie 3 pięknie zaprezentowali się Monika i Berek – team ten uzyskał 298 pkt, co dało ocenę doskonałą oraz pierwsze miejsce na podium!

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658