Posted by admin
Maj - 22 - 2019

To już oficjalne! Trójka Klubowiczy Na Fali pojedzie na Mistrzostwach Świata Obedience 2019!

Główna Komisja Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Polce oficjalnie powołała reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata Obedience 2019, które odbędą się Czechach. W skład drużyny weszły: Joanna Hewelt i Tough, Monika Krella i Berek oraz Klaudia Szymańska i Keen.

Przygotowania do Mistrzostw idą pełną parą. Trzymamy kciuki za starty Na Fali!

Posted by admin
Marzec - 17 - 2019

Na Fali wygrali, czyli wspaniałe wieści z Zawodów Obedience w Bronkowie!

Zawody Obedience w Bronkowie (16-17 marca 2019) okazały się niezwykle udane dla klubowiczy Na Fali. Nasi zawodnicy zostali wysoko ocenieni przez duńskiego sędziego Mads Grønbæk-Møller i stanęli na czołowych miejscach podium.

W klasie 3 miejsce pierwsze i ocenę doskonałą uzyskali Monika Krella i Berek. Tuż za nią, na drugiej lokacie, uplasowała się Klaudia Szymańska i Keen (również z oceną doskonałą).

W klasie 2 drugie miejsce podium wywalczyła Olga Kasperek i Taika, uzyskując ocenę doskonałą. Był to debiut dziewczyn w klasie 2 zakończony pięknym awansem do klasy 3!

Posted by admin
Luty - 16 - 2019

Zawody obedience w Rumiance były kolejnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Obedience 2019. Na kwalifikacjach nie mogło więc zabraknąć zawodników Na Fali, walczących o nominację do drużyny narodowej. W klasie trzeciej oglądać można było Berka, Keen, Tough i Zooma.

W niedzielę 10 lutego nasi zawodnicy walczyli o punkty pod okiem estońskiej sędziny pani Svetlany Zolotnikovej. Pierwsze miejsce i ocenę doskonałą zdobyli Joanna Hewelt i Taflon, prezentujący równą, wysoką formę. Kolejne oceny doskonałe przypadły Monice i Berkowi (lokata 7) oraz Klaudii i Keen (lokata 8). Brawo!

Posted by admin
Styczeń - 13 - 2019

NA FALI Obedience Cup 2019 (12-13 stycznia) już za nami! Był to weekend pełen dobrych startów, świetnych zawodników i doskonałych psów. Dla nas – klubowiczy Na Fali – to zawsze duże wyzwanie: pomagać w organizacji zawodów, startować, kibicować i jednocześnie wspierać naszych zawodników. Poza ogromną satysfakcją z dobrze przygotowanych zawodów, cieszą nas wspaniałe wyniki naszych zawodników! Zajęliśmy pierwsze miejsca w trzech z czterech rozgrywanych klas (w klasie 0 nie wystawiliśmy naszego reprezentanta 😉 ).

W sobotę, w klasie 3, pierwszą lokatę zdobyli Joanna Hewelt i Taflon z 293,5 pkt i oceną doskonałą, potwierdzając dobrą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Obedience 2019.

Na najwyższym miejscu podium w klasie 2 stanęła Anna Orłowska i Rysiu z oceną doskonałą (259 pkt) i awansem do klasy 3. Miejsce trzecie przypadło natomiast Magdalenie Stodułko i debiutującemu w tej klasie Shotowi.

W rozgrywanej w niedzielę klasie 1 bezkonkurencyjne były Olga Kasperek i Taika – miejsce 1, ocena doskonała (298 pkt) i awans do klasy 2!

Naszym zawodnikom przypadły też dodatkowe nagrody i tytuły:
– Magdalena Stodułko uzyskała dwa wyróżnienia za najlepszy aport w klasie 3 (Zoom) i klasie 2 (Shot).
– Najlepszy kwadrat klasy 3 oraz najlepszy team dnia to tytuły przyznane Monice Krelli i Berkowi.
– W klasie 2 nagrodę za najlepszy kwadrat otrzymali Anna Orłowska i Rysiu.

Gratulujemy! 🙂

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 3

 

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 2

NA FALI Obedience Cup 2019 - podium klasa 3

Podium – klasa 1

Posted by admin
Styczeń - 2 - 2019

Poznajcie naszego najmłodszego adepta obedience i przyszłego zawodnika Na Fali. Oto Gingerbell Venom, nazwany na cześć najszybszego auta świata, a może antybohatera świata Marvela.

W chwili kiedy spotkał się ze swoją przyszłą przewodniczką, Joanną Hewelt, stwierdził że będzie jej pieskiem. I tak się stało. Jest niezwykle wpatrzony w swojego człowieka, odważny i wesolutki. Swoją słodkością oczarowuje każdego, kogo spotka na swojej drodze. Na swoich pierwszych treningach dał się poznać jako bardzo mądrutki i szybki piesek. Mocno stara się dorównać do swoich nowych, najlepszych kumpli – Dobisia i Taflona.

Trzymamy kciuki za naszego nowego klubowicza!

Border Collie Gingerbell Venom

Zdjęcie: Nancy Pinamonti

Posted by admin
Grudzień - 3 - 2018

Koniec roku to czas tradycyjnego zgrupowania Na Fali. Tym razem dwa intensywne dni spędziliśmy na seminarium obedience z Christą Enqvist z Finlandii. Ćwiczyliśmy detale, prędkości, technikę, dynamikę – nie mogło być lepiej!

seminarium obedience z christą enqvist

Posted by admin
Październik - 8 - 2018

Zawody obedience we Wrocławiu przyniosły nam nie tylko podia w klasie 2 i 3, ale przede wszystkim tytuły Mistrzów Polski Obedience Retrieverów 2018. I tak:

🏅Berek – Mistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 3)
🏅Weezy – Wicemistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 2)
🏅 Rysiu – II Wicemistrzem Polski Obedience Retrieverów (klasa 2)

mistrzostwa-polski-obedience-retrieverow

Zdjęcie: Olek Urbański

 

Posted by admin
Październik - 1 - 2018

Za nami Mistrzostwa Polski Obedience 2018. Klub Na Fali reprezentowały cztery zespoły w klasie 3. Nasza różnorodna grupa pokazała piękną pracę i uzyskała bardzo dobre wyniki:
Joanna Hewelt i Taflon, 290.25 pkt i lokata 3
Monika Krella i Berek, 272 pkt i lokata 6
Klaudia Szymańska i Keen, 253.25 pkt i lokata 8
Magdalena Stodułko i Zoom, 250.75 i lokata 9

Kolejne zawody już w styczniu. Na tę okazję szykujemy debiuty w różnych klasach, a trójkowicze będą walczyć o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata 2019.

Posted by admin
Wrzesień - 18 - 2018

Shepmate’s CLEVER GIRL – czyli nasza klubowa Keen – została pierwszym Mistrzem Polski Obedience Owczarków Australijskich w klasie 3! Start na zawodach obedience w Szczecinie (16.09.2018) dał Klaudii i Keen pierwszą ozikową ocenę doskonałą w klasie trzeciej oraz drugą lokatę w klasyfikacji ogólnej. Do tego nagroda specjalna od sędziego, pana Rudy’ego Cattrysse (BE), za najlepszą relację psa z przewodnikiem. Pękamy z dumy!

Posted by admin
Wrzesień - 9 - 2018

Znasz podstawy obedience, ale nie wiesz, jak zrobić kolejny krok naprzód? Mamy dla Ciebie idealną propozycję! Zapraszamy na treningi z instruktorem Na Fali – Moniką Krellą. Podczas regularnych treningów w małej grupie dowiesz się, jak nauczyć swojego psa kolejnych ćwiczeń i przygotować się do zawodów. Zapraszamy!

treningi-indywidualne-na-fali-monika-krella

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658