Posted by admin
Marzec - 17 - 2018

Zapraszamy na wiosenne kursy obedience z instruktorkami Na Fali: Magdaleną Stodułko i Alicją Buzikiewicz-Hewelt. Cykl ośmiu zajęć rozpoczynamy w kwietniu 2018 r. Podczas spotkań dowiesz się, jak przygotować się do startów w klasie 0 i 1. Jak prawidłowo zacząć, jak budować ćwiczenia i radzić sobie z rozproszeniami. Zapisy poprzez: nafaliobi@gmail.com.

Posted by admin
Marzec - 5 - 2018

Kolejny weekend z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Obedience już za nami. Tym razem zmagaliśmy się na dwudniowych zawodach dla klasy trzeciej, zorganizowanych przez Klub Owczarka Belgijskiego. Na start stawili się: Joanna Hewelt i Tough, Joanna Hewelt i Dobby oraz Monika Krella i Berek.

Sobotnie zmagania, sędziowane przez pana Słoniewicza, zakończyły się podwójnym miejscem na podium dla Asi. Pierwszą lokatę zdobył Tough, uzyskując 276,5 pkt i ocenę doskonałą, natomiast miejsce trzecie Dobby – 254,5 pkt, ocena bardzo dobra. Nasz klubowy golden – Berek wywalczył tego dnia 241 pkt i ocenę bardzo dobrą.

Niedziela zakończyła się drugim miejscem Taflona (275,5 pkt), czwartym Berka (271,5 pkt) i ósmym Dobbisia (220 pkt).  Takie noty przyznała naszym zawodnikom niemiecka sędzina pani Gerlinde Dobler.

Posted by admin
Luty - 22 - 2018

Zapraszamy na międzynarodowy obóz obedience z instruktorkami NA FALI!

W tym roku zapraszamy Was do kolebki Falowego Obedience – Trójmiasta!  Specjalnie dla Was:
– dwie instruktorki: Joanna Hewelt i Magdalena Stodułko;
– trzy turnusy po 4 dni: I 14-17.08, II 18-21.08, III 22-25.08;
– treningi indywidualne, grupowe, ćwiczenia na technikę, prędkość, rozproszenia, przebiegi i nasze ulubione „ideale”;
– demonstracje naszej pracy z psami, poznaj nasze najnowsze metody i odkrycia;
– teoria na temat fundamentów, planowania treningów oraz nowinek ze świata obi;
– hala piłkarska 24 x 46 m, ze sztuczną trawą (nie straszne nam deszcze i wiatry) oraz duże, piaszczyste boisko;
– wieczorne wypady na miasto, poznaj nasze ulubione miejsca w Trójmieście;
– cudowna plaża i to taka, którą można odwiedzać z psami.

Koszt za turnus to 700 zł.
Zakwaterowanie i wyżywienie we własnym zakresie.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/145753576065889/permalink/149122982395615/

Posted by admin
Luty - 22 - 2018

Za nami podwójne zawody Obedience w Rumiance koło Warszawy, będące kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Obedience 2018 oraz Pucharu Polski Obedience 2018. W ciągu dwóch dni nasi zawodnicy walczyli o jak najlepsze noty w klasie 3 pod czujnym okiem sędziów: Tadeusza Roszkiewicza i Christiana Steinlechnera.

W sobotę 10 lutego 2018 r. wyniki niebieskich ukształtowały się następująco: Joanna Hewelt i Dobby (310 pkt, lokata 4), Monika Krella i Berek (306 pkt, lokata 7) oraz Joanna Hewelt i Tough (306 pkt, lokata 8).

Kolejnego dnia, w niedzielę 11 lutego 2018 r., na podium trafiło dwóch naszych zawodników. Drugie miejsce zdobyli Monika Krella i Berek (281,5 pkt), a lokatę 3 Joanna Hewelt i Tough (280 pkt). Duet Joanna Hewelt i Dobby tym razem uzyskali 229 pkt, co dało im lokatę 10.

Posted by admin
Luty - 2 - 2018

Jeśli zastanawiacie się co to jest obedience i z czym się to łączy, zapraszamy Was w najbliższą sobotę 3 lutego 2018 r. do Bydgoszczy na I Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych (teren Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego). Około godziny 12.00 na ringu głównym odbędzie się pokaz, podczas którego będziecie mogli zobaczyć naszych zawodników w akcji. Do zobaczenia!

Posted by admin
Styczeń - 31 - 2018

Za nami niezwykle pracowity weekend pod hasłem: Rauki Obedience Winter Cup, organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział Gdynia. Dwa dni startów, dwa dni emocji, dwa dni pełnego zaangażowania Klubu w pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Efekt? Zadowoleni zawodnicy i dumni przewodnicy. Na start stawiły się najlepsze polskie drużyny, w tym silna reprezentacja Na Fali. Nasi zawodnicy weryfikowali swoje umiejętności w klasach 1- 3 pod czujnym okiem sędziów: pani Marity Neteborn (Szwecja) oraz pana Jacka Lewkowicza. Najbardziej cieszą nas wyniki:

Sobota 27 stycznia:
– Klasa 3 – drugie miejsce Joanna Hewelt i Tough (280 pkt, ocena doskonała)
– Klasa 1 – miejsce ósme i piękny start: Aleksandra Szwiec i Runa (245,5 pkt, ocena bardzo dobra)

Niedziela 28 stycznia:
– Klasa 3 – pierwsze miejsce Monika Krella i Berek (299 pkt, ocena doskonała)

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowego filmu z zawodów, zestawienia naszych klubowych startów oraz występu Golden Retrievera – Berka – zwycięzcy klasy 3 z niedzielnych zawodów:

 

 

Posted by admin
Grudzień - 19 - 2017

To był wspaniały weekend dla naszych klubowiczek: Klaudii Szymańskiej i Keen. Na zawodach obedience w Czechach, które odbyły się w minioną niedzielę 17 grudnia 2017 r., dziewczyny zdobyły ocenę doskonałą w klasie 2 (295 pkt), co dało im lokatę 1 na 10 startujących teamów! Sędziował Lukas Jansky. Gratulujemy!

Posted by admin
Listopad - 23 - 2017

Z dumą donosimy, iż nasza Team Leaderka – Joanna Hewelt – zdobyła zaszczytny tytuł Sportowca Roku 2017 w Konkursie TOP for DOG! Przypomnijmy, celem konkursu jest wyłonienie najlepszych produktów i usług sprzedawanych na polskim rynku, dedykowanych psom. O tym, które produkty i usługi zwyciężą, decydują Internauci w drodze głosowania przez stronę internetową konkursu. Jednym z dodatkowych tytułów przyznawanych w plebiscycie jest miano Sportowca Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na Joannę. Dla każdego zawodnika to wspaniałe ukoronowanie sezonu startowego, docenienie wysiłku i serca wkładanego w ten sport oraz ogromna motywacja do dalszej pracy.

Posted by admin
Listopad - 18 - 2017

Za nami dwa dni intensywnych, klubowych treningów z najlepszą zawodniczką i instruktorką obedience – Christą Enqvist (Finlandia) – wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata Obedience oraz Nordyckich i Fińskich Mistrzostw Obedience. Christa zrobiła na nas ogromne wrażenie, bardzo konkretna, empatyczna i zaangażowana na całego od pierwszej do ostatniej minuty naszego spotkania. Jesteśmy naładowani pomysłami i motywacją, z jeszcze większą mocą ruszamy do przodu – naprzeciw oceanom! Bo Fala to przeznaczenie!

Posted by admin
Październik - 30 - 2017

Za co kochamy obedience? Za energię, prędkości, detale, a przede wszystkim za niesamowitą relację, jaką dzięki obikowaniu udaje nam się nawiązać z naszymi psami. To wszystko podczas minionych Mistrzostw Czech Owczarków Belgijskich i Australijskich w Obedience zaprezentowali nasi zawodnicy: Klaudia Szymańska i Keen. Pod okiem surowego, austriackiego sędziego Karla Rösslera nasz nafalowy duet zdobył 253,5 pkt, miejsce 2/7 oraz tytuł Najlepszego Aussie w klasie 2! Dodajmy, że był to debiut tego duetu w dwójkach! Serdecznie gratulujemy!

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

IMG_3681IMG_3667IMG_3659IMG_3658