Falowcy w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Owczarków Belgijskich 2015

Od 7 do 10 maja w Pisku ( Czechy ) Monika z Yagą w drużynie narodowej reprezentowały Polskę zmierzając się na agilitowych torkach z drużynami krajów całego świata. W psich sportach czworonożny 10-letni zawodnik w świetnej kondycji to powód do dumy !
Yaga – nasza falowa Championka Agility okazała się najstarszym psim zawodnikiem tych mistrzostw w gronie 11-tu 10-letnich psów. Tym bardziej cieszymy się z udanych startów naszej klubowej weteranki :D!
Wróciły z Piska zmęczone trudami podróży, ale szczęśliwe, że mogły reprezentować ponownie Polskę w tych prestiżowych mistrzostwach. W agility startowały 132 psy, w całym FMBB (mondioring, ipo, obedience, agility) – ok. 400 psów.
Pogoda w czasie startów była mocno upalna poza finałami biegów drużynowych, gdy nad Piskiem przeszła duża ulewa i zawody zostały przerwane na pół godziny. Drużynowo Polska (z 24 pkt-ami karnymi) zajęła 8 miejsce na19 drużyn ! Zwycięskie drużyny z 1 i 2 miejsca miały po 10 pkt-ów karnych. Yaga, jako jedyna, miała drużynowe biegi bez błędów jedynie z niewielkimi pkt. karnymi za czas.
Nasza falowa tervurenka okazała się najlepszym psem w biegach drużynowych polskiej reprezentacji agility :D!
Tegoroczne FMBB to piękne ukoronowanie kariery Yagusi u boku Moniki !
Razem rozpoczynały swoją przygodę z agility, razem połknęły bakcyla i razem pokonywały meandry tego pięknego i dającego wiele satysfakcji sportu. Yaga w swym 10-cio letnim życiu sportowca pokazała swój talent, wielokrotnie z sukcesem, także w obedience !
Starty na mistrzostwach to nie koniec sportowej kariery falowej weteranki, bo już niebawem będzie można podziwiać dzielną tervourenkę z młodszym pokoleniem Falowców.
Nowa agilitowa droga otwiera się przed Yagą i 9-letnia Agatką – córeczką Moniki. Pilnie już trenują, bo nasza belgijka jest jak wino – czym starsza, tym lepsza, a młoda zawodniczka pełna zapału.

Trzymamy klubowo kciuki za wytrwanie i sukcesy Agatce i Yadze!
Monice życzymy „wiatru w żagle” z Yessi, która jest godną zastępczynią Yagi i nadzieją na wiele lat spełniania pasji w psim sporcie!

fmbb'15fmbb'15 2fmbb'15 3fmbb'15 1


 

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

Romeo - welsh terierRosa - spanielZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, JarużynZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, Jarużyn