Bydgoskie zawody Elity Agility, jak co roku w sportowym klimacie i kontynuacji formuły niepowtarzalnej na innych zawodach w Polsce. O tytuł „ELITA AGILITY” w tym roku walczył jeden team falowy- Monika & Yaga . Nasza klubowa weteranka pocisnęła ambitnie i wraz z Moniką uplasowała się w elicie tych zawodów. Yaga po raz kolejny udowodniła, że starszy pies może być w doskonałej kondycji sportowej. Spośród 50 L-kowych psów zakwalifikowała się do grona osiemnastu, które wzięły udział w finale Elity Agility 2015. W wieku 10 lat Yaga stanęła na pudle zajmując 2 miejsce!
Niebieskich reprezentowała także Justyna z Draką, które stanęły 3 razy na podium na I-szej lokacie i 2 razy na II miejscu. Był to debiut tego teamu na przebiegach agilitowych – wszystkie strefki zaliczyły i wykręciły ładne czasu biegów.
Alicja z Timi tradycyjnie zgrana para – same pudła dla pudla. Szykują się już do startów openowych! W relacji Ali – „Komfortowe warunki startowania (duża hala z przyjaznym psim łapom podłożem) oraz kibicowania (integracja w ciepłym barze z widokiem na tor) sprawiają, że zawody w Jarużynie rokrocznie są dla mnie i dla Tymka świetną imprezą, w której koniecznie trzeba wziąć udział! W tym roku najbardziej podobało mi się optymistyczne nastawienie sędziego-Saschy Grundera, jego uśmiech od ucha do ucha i zwrócenie uwagi zawodnikom, by cieszyli się i mieli radość z agilitowania. Tory zerówkowe były bardzo płynne i przyjemne, niektóre z nich miały niewielkie haczyki, inne zaś cieszyły psy długimi prostymi i przyjemnymi łukami, idealnymi do wysyłań na dalekie odległości.”
Nasz klubowy lowelas Romek mimo naszych obaw i spekulacji, ze Eros weźmie górę i ars amandi go pochłonie, śmigał aż miło! Szybkie, płynne przebiegi z drobniutkimi błędami. Zaskoczył Kasię pasją z jaką wystartował i żadna Julia już nie wygra z agility.
Kuba z Rosą też świetnie dawali sobie radę na torkach zerówek. W jumpingu uplasowali się na 3 lokacie w mocnej stawce. Ruda była skupiona i widać było że biegną razem i płynnie!
Na koniec relacja Maji debiutującej w Jarużynie – „Tegoroczne zawody Elita Agility w Jarużynie były moimi pierwszymi, oficjalnymi zawodami. Strasznie się bałam, a zarazem byłam bardzo podekscytowana . Po przybyciu na miejsce moje obawy okazały się bezpodstawne, choć muszę się przyznać że trema trzymała mnie aż do pierwszego przebiegu. Tak wysoki poziom adrenaliny wyszedł mi jak się okazało tylko na dobre – pierwszy przebieg i….. Pierwsze miejsce w kategorii jumping 0-M !!!!!! Nie mogłam sobie wymarzyć wspanialszego debiutu, który na pewno zostanie na długo w mojej pamięci.”

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i już odliczamy dni do następnych zawodów wśród agilitowych przyjaciół!


Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

Romeo - welsh terierRosa - spanielZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, JarużynZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, Jarużyn