W styczniowy weekend wybrałam się wraz z Tymkiem na seminarium agility w okolice Olsztyna, by skorzystać z okazji do treningu pod okiem Magdy Łabieniec.

W seminarium organizowanym przez ASTROwa TEAM brało udział 10 par podzielonych na 2 grupy, dzięki czemu było dużo czasu, by spokojnie pobiegać każdą z układanych przez Magdę sekwencji czy spróbować przepracować inne agilitowe problemy.

Na pierwsze wejście grupy zaawansowanej, w której biegaliśmy, Magda ustawiła płynny i przyjemny torek jumpingowy na rozbieganie. Tymek nie miał z nim problemów, więc dalszy czas poświęciliśmy na ćwiczenie slalomu. Wystarczyło kilka kilkunastominutowych wejść, by Tymek od biegania rozszerzonego na 5 cm slalomu przeszedł do całkowitego zsunięcia tyczek!

W kolejnym wejściu biegaliśmy trudniejsze ustawienie, z kilkoma outami oraz momentami, w których należało należało poczekać na psa. To ćwiczenie dobrze pokazało nam, że czasem nie warto uciekać psu, lecz przeciwnie, zaczekać na niego i pobieć fragment wraz z nim.

Niedziela dla Tymka stała pod znakiem kładki. Pomiędzy bieganiem jednego, najtrudniejszego jak do tej pory, toru, zajęliśmy się przyspieszaniem pudelka na kładce. Na torze zaś uczyliśmy się przywoływania psa do ręki, co okazało się wcale nie takim prostym zadaniem oraz, ponownie, czekaniem na psa i pracą w bliskiej odległości.

Pod koniec zajęć nikt nie chciał powiedzieć magicznego słowa „koniec”, jednak nieuchronnie musiał on nastąpić. W oczekiwaniu na kolejne treningi u Magdy mamy dużo pracy domowej do ćwiczenia, by następnym razem pokazać postępy!

Ala & Tymek

Złota myśl Na Fali

Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem - Edward Hoagland

Zobacz fotorelacje

Romeo - welsh terierRosa - spanielZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, JarużynZawody Elita Agility, Kwalifikacje do FMBB 2014, Jarużyn